Skip to main content

Akcesoria

Zaprojektowane dla każdego systemu podkonstrukcji.
System paneli i akcesoriów Argeton jest przemyślany.
Argeton oferuje odpowiednie akcesoria dla każdej konstrukcji nośnej. Do mocowania paneli służą zaciski lub klipsy. Do dalszego optymalnego zamocowania stosowane są profile fugowe, profile półfugowe i profile odpychające. 

Klipsy i zaciski

Zaciski do podkonstrukcji poziomej

Podkonstrukcja składa się z pionowych L-profili zakotwionych do budynku za pomocą wsporników ściennych. Na podkonstrukcji podstawowej zamontowane są poziome szyny aluminiowe. Odległość między szynami zależy od wysokości płytek.

Płytki mocowane są do szyn poziomych za pomocą aluminiowych klipsów. Profile fugowe są tak rozmieszczone i odpowiednie, aby zapobiegać poprzecznym ruchom płytek w spoinach pionowych.

Klipsy do podkonstrukcji pionowej

Podkonstrukcja składa się z pionowych teowników, mocowanych do budynku za pomocą wsporników ściennych. Panele Argeton są mocowane za pomocą aluminiowych zacisków w poziomych szynach zamocowanych do pionowych teownikach. Profile fugowe należy umieścić w spoinach pionowych pomiędzy płytkami.

Dalsze akcesoria

Profile fugowe

W przypadku montażu z pionową lub poziomą konstrukcją nośną należy stosować profile fugowe. Zapobiegają przesuwaniu się płytek elewacyjnych na boki i zapewniają bezpieczne osadzenie płytek w klipsach lub zaciskach. Dzięki profilom fugowym zapobiega się przedostawaniu wody do spoin pionowych lub poziomych.

Aluminiowe profile fugowe są dostępne do fug pionowych o szerokości 8 mm lub 4 mm. Profile występują w długości 3m. Profile mogą być standardowo dostarczane w kolorach RAL 1015 jasna kość słoniowa, RAL 7005 mysi szary, RAL 7015 łupek szary i RAL 8004 miedziany brąz.

Profil półfugowy

Łączniki na styk przeznaczone są do wykończeń ścian, dostępne w szerokości 4mm.

Profil odpychający

Profile odpychające należy stosować do połączeń (np. narożniki budynków z cięciem ukośnym), gdzie nie ma możliwości zamontowania profili fugowych. Profile odpychające zapewniają, że płytki są mocno wciśnięte w klipsy lub zaciski i tam są utrzymane.

Profile narożne

Na życzenie aluminiowe profile narożne dostępne są w wersji surowej, anodowanej lub barwionej zgodnie z systemem kolorów RAL.

Pozioma szyna nośna

W systemie poziomej podkonstrukcji płytki można mocować za pomocą zacisków na poziomej szynie nośnej.

Powierzchnie

Sprawdź możliwości tekstur.

Projekty

Zobacz nasze dotychczasowe projekty.

Produkty

Odkryj gamę naszych produktów.

Stwórzmy razem coś wyjątkowego

Współpraca
Bezpośredni kontakt

©  2024. Argeton Polska.