Skip to main content

Argelite

Montaż systemów Argelite może odbywać się na aluminiowej lub drewnianej konstrukcji nośnej.

Krok 01
W przypadku pionowej podkonstrukcji bazowej aluminiowe wsporniki są mocowane do ściany budynku w odstępach wymaganych statycznie za pomocą zatwierdzonych kotew. Aby zminimalizować mostek termiczny, między ścianą a konsolą zastosowano specjalne termostopy.
Krok 03
Pionowe, kątowe aluminiowe profile nośne są wyrównywane z uchwytami ściennymi i mocowane za pomocą zatwierdzonych elementów łączących, takich jak nity zrywalne lub śruby.

Krok 05
Podczas montażu płytek nie należy przestrzegać żadnej zalecanej kolejności. Instalację można przeprowadzić od dołu do góry lub odwrotnie.
Płytki są lekko nachylone względem zagięcia górnej płyty i wprowadzane w dolny otwór aluminiowej szyny nośnej. Najniższy hak z tyłu płyty jest następnie wsuwany w profilowanie dolnej szyny nośnej.

Krok 02
Układanie płyt izolacyjnych na uprzednio oczyszczonej powierzchni ściany odbywa się zgodnie z wytycznymi producenta. Zwykle stosuje się wysokiej jakości materiały izolacyjne z włókien mineralnych.
Krok 04
Specjalne poziome szyny nośne Argelite są mocowane śrubami do pionowych profili nośnych w siatce wysokości płyt dachówkowych. Dokładne wymiary rozmieszczenia szyn nośnych można znaleźć w wymiarach montażowych Argelite.

Krok 06
Każda płyta Argelite po zamontowaniu jest zabezpieczana przekładką EPDM. Dystanse EPDM zabezpieczają spoinę pionową o szerokości 4 mm i solidnie mocują płyty dachówkowe w szynach nośnych. Dzięki kształtowi przekładek szyny nośne są całkowicie zakryte, dzięki czemu nie są widoczne przez otwarte spoiny pionowe montowanej elewacji.

Instrukcja wideo

Stwórzmy razem coś niepowatarzalnego

Współpraca
Kontakt bezpośredni

©  2024. Argeton Polska.

https://www.youtube.com/watch?v=6oTurM7gESE

Automate your growth

3:45 duration

https://www.youtube.com/watch?v=6oTurM7gESE

Automate your growth

3:45 duration

https://www.youtube.com/watch?v=6oTurM7gESE

Automate your growth

3:45 duration