Skip to main content

Zakład Görlitz

Aby móc zareagować na silnie rosnący popyt na płytki elewacyjne Argeton, w 2007 roku firma rozpoczęła budowę nowej linii produkcyjnej w zakładzie w Görlitz.

Od lutego 2008 r. produkcja prowadzona jest w dwukomorowym piecu rolkowym o długości 92 m, który oprócz popularnych formatów płytek umożliwia produkcję płytek o wysokości od 150 do 500 mm i długości do 1500 mm.

Dziennie można wyprodukować do 1500 m2 płytek elewacyjnych i dzięki takiej mocy produkcyjnej firma jest jednym z największych producentów ceramicznych płytek elewacyjnych w Europie.

W piecu rolkowym zaprojektowanym specjalnie do tego celu wytłaczane płyty kaflowe są wypalane w wysokich temperaturach, indywidualnie i starannie dobrane w zależności od ich odpowiednich odcieni.

Osiągnięcie trwałej jakości odpornej na warunki atmosferyczne jest najwyższym priorytetem. Dokładne zwymiarowanie płyt dachówkowych Argeton jest gwarantowane przez specjalne urządzenie do kalibracji – niezbędny element precyzyjnej siatki spoin, który nadaje fasadzie całościowy wygląd.

Ultranowoczesna sterowana laserowo logistyka transportu i produkcji gwarantuje ekonomiczny i elastyczny proces produkcyjny oraz doskonałą kontrolę jakości i pakowania.

https://www.youtube.com/watch?v=6oTurM7gESE

Argeton wideo korporacyjne

1:50 długość

Zbudujmy razem coś niezwykłego

©  2024. Argeton